Komputery czy laptopy poleasingowe przez lata były demonizowane – bo używane, nie wiadomo w jaki sposób, nie wiadomo jak to działa. Lecz ostatnimi czasy tendencja się odwróciła. Statystycznie coraz więcej Polaków decyduje się na zakup komputera poleasingowego. Czy można więc uznać, że sprzęt poleasingowy nie stwarza już wątpliwości dla poszukiwacza komputera? Nic bardziej mylnego. Sprzęt poleasingowy wciąż stwarza wiele pytań, mimo że znajdziemy na nim ten sam interfejs, co na nowych urządzeniach, a większość z nich obejmuje gwarancja. Wzrost popularności rynku poleasingowych sprzętów wynika przede wszystkim ze znacznych podwyżek cen w sektorze elektroniki. Jak pewnie i bezpiecznie kupować produkty poleasingowe? Dlaczego warto to robić? O tym w dzisiejszym artykule.
Dlaczego warto kupić komputer poleasingowy?
Większość osób, w zależności od budżetu, rozpoczyna poszukiwania swojego kolejnego komputera wśród nowych urządzeń. Szybko jednak okazuje się, że kwota, która jeszcze kilka lat temu wystarczałyby na zakup nowego, wydajnego komputera – obecnie jest po prostu za mała. Ceny elektroniki systematycznie rosną – podobnie jak zapotrzebowanie na ten sprzęt. Rosną również oczekiwania klientów – każdy chciałby kupić jak najlepsze urządzenie, w jak najniższej cenie. W takie zestawienie cech – najlepsze urządzenie w najniższej cenie – wpasowują się komputery poleasingowe. Szybki przykład – załóżmy, że mamy 2000 złotych do wydania i chcemy kupić laptopa do pracy. Na rynku nowych urządzeń w tym budżecie znajdziemy jedynie laptopy do niewymagającej pracy biurowej, ze słabymi parametrami, które są wykonane ze słabej jakości tworzyw. Kiedy jednak zajrzymy z taką samą kwotą na rynek laptopów poleasingowych – znajdziemy sporo modeli biznesowych, które są świetnie wykonane np. z aluminium oraz są znacznie wydajniejsze od swoich przeciwników z kategorii nowych urządzeń.
Wokół urządzeń poleasingowych często pojawiają się pytania – czy komputer poleasingowy jest objęty gwarancją? To zależy. Jeśli komputer poleasingowy ma więcej niż 2 lata – nie podlega już gwarancji producenta. Jednak coraz więcej sklepów wprowadza własne gwarancje, które opierają się na podobnych, klasycznych zasadach.
Podsumowując – decydując się na zakup poleasingowego komputera, zyskujemy możliwość nabycia wydajnego, jakościowo wykonanego komputera za dobrą cenę, który może być objęty gwarancją.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie komputera leasingowego?
Zakup poleasingowego komputera różni się nieco od kupna nowego urządzenia. Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest stan komputera. Tak więc na początku dokładnie sprawdź generalną kondycję urządzenia – obudowę, w przypadku laptopa matrycę i działanie zawiasów. Kolejną kwestią jest wydajność, a przede wszystkim procesor, rodzaj dysku oraz ilość pamięci RAM. W kwestii procesora – szczególną uwagę zwróć na taktowanie. Im wyższe, tym lepiej. W obszarze dysku – odpuść laptopy z dyskami talerzowymi HDD i postaw na coś z dyskiem SSD. Optymalna ilość pamięci RAM zależy od tego, do czego wykorzystujesz komputer. Jeśli urządzenie służy Ci wykonywania podstawowych czynności to wystarczy Ci 8GB pamięci RAM. Jeśli jednak nieco bardzo bardziej obciążasz komputer – szukaj urządzenia, które ma minimum 16GB pamięci RAM. Zwróć również uwagę na gwarancję, a szczególnie na jej zakres i czas trwania.
Poleasingowe komputery Kraków – gdzie kupić?
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem poleasingowego urządzenia, to odwiedź stronę komputery Kraków. Znajdziesz na niej sporo sprzętów, które są dogłębnie testowane przed pojawieniem się w ofercie. Możesz mieć więc pewność, że kupujesz w pełni sprawne i funkcjonalne urządzenie – zwłaszcza że sklep udziela rocznej gwarancji na wszystkie komputery. Sprawdź sam!
Zakup komputera poleasingowego – Podsumowanie
Urządzenia poleasingowe są ciekawą alternatywą dla nowych komputerów czy laptopów. Zakup takich sprzętów pozwala na oszczędności i optymalne wykorzystanie naszego budżetu. Po lekturze tego artykułu znasz podstawowe zasady zakupu komputerów poleasingowych, wiesz, dlaczego warto je kupować oraz gdzie je kupić. Nie pozostało Ci nic innego jak rozpocząć poszukiwania swojego kolejnego komputera. Powodzenia!